Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

 

Jak dobrze wiadomo komary Aedes przenoszą wiele chorób wirusowych - Chikungunya jest
Wyróżnia się, aż 150 typów HPV - wirusa brodawczaka ludzkiego, które są
Indonezja to wyspiarski kraj zajmujący archipelag 17 tysięcy wysp, z których co
Choroba Chagasa przenoszona jest przez pluskwiaki z podrodziny Triatominae.
25 kwietnia 2023

Podróż do Singapuru - praktyczne wskazówki przed podróżą

Singapur to państwo leżące na ponad 60 wyspach w większości otoczonych cudowną rafą koralową w południowo-wschodniej Azji. Uznawane jest za najbardziej, zaraz po Japonii, rozwinięte Państwo Azji, a także za jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Największe wyspy Singapuru to: Tekong (17,9 km²), Sentosa i Bukum. Singapur to miejsce, które z jednej strony zachwyca turystów nowoczesnością i luksusem metropolii, a z drugiej strony wprawia w zachwyt zabytkowymi świątyniami i egzotyką wysp pełnych zaskakującej flory i fauny. 

 

JAKA JEST POGODA W SINGAPURZE? KIEDY NAJLEPIEJ WYBRAĆ SIĘ NA WAKACJE?

 

Singapur leży 137 km na północ od równika w strefie klimatu wybitnie wilgotnego. Według klasyfikacji klimatów Köppena jest to tropikalny klimat lasów deszczowych. Jest upalnie i duszno przez bardzo wysoką wilgotność powietrza dlatego podróż do Singapuru może nie być przyjemna dla każdego podróżnika. Praktycznie codziennie można spodziewać się deszczu, największych opadów można spodziewać się od listopada do marca. Średnia suma wysokich, rozłożonych równomiernie w ciągu roku opadów wynosi 2500 mm. Singapur śmiało można odwiedzać cały rok, ponieważ pogoda panuje tutaj niemalże taka sama w każdym miesiącu. Temperatura powietrza za dnia wynosi od 25 do 32 °C, a nocą temperatury wahają się od 23 do 26°C.

 


PODRÓŻ DO SINGAPURU, A COVID-19

(AKTUALIZACJA 28.04.2023 r.)

 

Z dniem 13 lutego 2023 zniesione zostają wszelkie obostrzenia związane z COVID-19 dla podróżnych przyjeżdżających do Singapuru, niezależnie od tego czy są oni zaszczepieni czy nie. 

 


 

JAK WYGLĄDA OPIEKA MEDYCZNA W SINGAPURZE?

 

Singapur ma bardzo dobrze rozwiniętą służbę zdrowia. Ubezpieczenia osobowe nie są obowiązkowe, jednak ze względu na bardzo wysokie koszty leczenia szpitalnego zdecydowanie lepiej je wykupić. Można to zrobić w renomowanych firmach ubezpieczeniowych działających w Polsce lub po przyjeździe do Singapuru w miejscowych firmach ubezpieczeniowych. Koszt wizyty lekarskiej wynosi od 80 SGD (ok. 225 zł), koszt doby w szpitalu od 300 do 5000 SGD (843 - 14000 zł), w zależności od standardu szpitala, pokoju i wykonywanych badań.

 

Stałe zagrożenie zakażeniem wirusem dengi, wywołanym ukąszeniami komarów, nakazuje szczególną ostrożność. Informacje dotyczące wirusa, potencjalnych skutków zakażenia, środków zapobiegawczych i działań rządu Singapuru mających ograniczyć jego rozprzestrzenianie można znaleźć na stronie http://www.nea.gov.sg/public-health/dengue. Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia Singapuru można znaleźć wszelkie bieżące i najważniejsze informacje dotyczące również pozostałych zagrożeń. W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień należy kontaktować się z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej.

 

Ubezpieczenia osobowe nie są obowiązkowe, jednak ze względu na bardzo wysokie koszty leczenia szpitalnego zdecydowanie lepiej je wykupić. Można to zrobić w renomowanych firmach ubezpieczeniowych działających w Polsce lub po przyjeździe do Singapuru w miejscowych firmach ubezpieczeniowych.

 

 

PODRÓŻ DO SINGAPURU - JAKIE SZCZEPIENIA NALEŻY WYKONAĆ PRZED PODRÓŻĄ?

 

Na ok. 4-6 tygodni przed planowanym wyjazdem zaleca się konsultację u lekarza medycyny podróży w celu sprawdzenia konieczności poddania się obowiązkowym i zalecanym szczepieniom. Zachęcamy do rezerwacji terminu w naszej przychodni Mark-Med w Katowicach. 

 

Od osób przybywających z krajów w których występuje żółta gorączka (Afryka i Ameryka Południowa) obowiązkowo wymaga się okazania zaświadczenia potwierdzającego szczepienie. 

 

 W naszej przychodni odbędziesz konsultację oraz wykonasz wszystkie szczepienia wymagane przed podróżą. Lekarz medycyny tropikalnej przyjmuje w Katowicach w przychodni Mark-Med przy ulicy Stara Kłodnicka 43.

 

Szczepienia rutynowe i przypominające zalecane przed podróżą do Singapuru.

 

 

Inne szczepienia zalecane przed podróżą do Singapuru:

  • Covid-19 - wszyscy kwalifikujący się podróżni powinni posiadać aktualne szczepionki przeciwko COVID-19;

  • wzw A - szczepienie zalecane dla nieszczepionych podróżnych w wieku jednego roku lub starszych udających się do Singapuru;

  • wzw B - szczepienie jest zalecane dla nieszczepionych podróżnych w wieku poniżej 60 lat podróżujących do Singapuru. Niezaszczepieni podróżni w wieku 60 lat i starsi mogą zostać zaszczepieni przed podróżą do Singapuru.

  • wścieklizna - Singapur jest wolny od psiej wścieklizny. Jednak wścieklizna może nadal występować u gatunków dzikich zwierząt, zwłaszcza nietoperzy. CDC zaleca szczepienie przeciwko wściekliźnie przed podróżą tylko osobom pracującym bezpośrednio z dzikimi zwierzętami. Osoby te mogą obejmować lekarzy weterynarii, opiekunów zwierząt, biologów terenowych lub pracowników laboratoriów pracujących z okazami gatunków ssaków.

  • dur brzuszny;

  • żółta febra - osoby, które w  ciągu ostatnich 6 dni były w krajach zagrożonych żółtą febrą (Afryka i Ameryka Płd.) muszą przedstawić przy wjeździe Międzynarodowy Certyfikat Szczepienia przeciwko tej chorobie.

 

 

WAKACJE W SINGAPURZE - NA JAKIE CHOROBY NARAŻENI SĄ TURYŚCI WYJEŻDŻAJĄCY DO SINGAPURU?

 

Przy wjeździe do Singapuru nie są wymagane żadne świadectwa szczepień. Stałe zagrożenie zakażeniem wirusem dengi, wywołanym ukąszeniami komarów, nakazuje szczególną ostrożność. Na dzień 30 lipca 2019 roku w Singapurze odnotowano ponad 9 000 przypadków zachorowań na dengę, to prawie 5 razy więcej niż w całym 2018 roku. Odnotowano również wzrost zachorowań na odrę.

 

Podróżujący do Singapuru narażeni są na choroby takie jak:

 

PODRÓŻ DO SINGAPURU - O CZYM POWINIEN WIEDZIEĆ TURYSTA?

 

  • Za posiadanie określonych ilości narkotyków i handel nimi orzekana jest kara śmierci. 

  • Za nieobyczajne zachowanie (np. dotknięcie kobiety przez mężczyznę bez jej pozwolenia) grozi kara pozbawienia wolności lub cielesna (chłosta). 

  • Homoseksualizm jest nielegalny. Akty seksualne między mężczyznami są zagrożone karą pozbawienia wolności. W przypadku zatrzymania w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, podejrzanemu rekwirowany jest paszport. Podejrzany nie może opuścić Singapuru do czasu zakończenia sprawy, co może trwać nawet kilka miesięcy, podczas których musi się sam utrzymywać. Ambasada nie dysponuje zakwaterowaniem ani środkami pieniężnymi do wykorzystania w podobnych przypadkach.

  • Zgodnie z singapurskimi przepisami celnymi całkowitym zakazem wwozu objęte są m.in.: guma do żucia (z wyjątkiem gumy do żucia w celach leczniczych), tytoń do żucia, e-papierosy, zapalniczki w kształcie pistoletów, kontrolowane leki i środki psychotropowe - zasady przywozu leków przepisanych przez lekarza znajdują się na stronie internetowej singapurskiego urzędu badań medycznych - Health Science Authority, róg nosorożca i produkty z niego wykonane;

 


 

ZAPRASZAMY NA WIZYTĘ W NASZEJ PRZYCHODNI W KATOWICACH

Przychodnia Mark-Med / ul. Stara Kłodnicka 43, Katowice  / REJESTRACJA: 667 937 572

Odwiedź nas na Facebook'u

Katowice, ul. Stara Kłodnicka 43

Przychodnia Mark-Med w Katowicach - rejestracja pod nr telefonu 667 937 572

pn.-pt.: 8:00-18:00

Przychodnia Mark-Med w Katowicach
Przychodnia Mark-Med w Katowicach

Rejestracja: 667 937 572

Przychodnia Mark-Med 

w Katowicach

Przychodnia Mark Med w Katowicach. Szukasz kompleksowej opieki dla całej rodziny? Zaufaj specjalistom z naszej przychodni!
Umów się na wizytę u lekarza medycyny podróży - przychodnia Mark-Med w Katowicach
Przychodnia Mark Med w Katowicach prowadzi swój profil również na twitterze
Przychodnia Mark Med w Katowicach na facebooku publikujemy najświeższe informacje dotyczące zdrowia!

Reumatologia

KONTAKT

GODZINY OTWARCIA

Pomoc medyczna dla obywateli Ukrainy

Aktualności

Usługi

Nasi lekarze

Strona główna

O nas

MENU

Medycyna szkolna

Medycyna podróży

Geriatria

Diabetologia

Kardiologia

Podstawowa Opieka Zdrowotna

Pediatria i Neonatologia

Nasz adres:

ul. Stara Kłodnicka 43

40-703 Katowice (woj.śląskie)

 

Napisz do nas:

mark-med@mark-med.pl

NASZE USŁUGI

Zadzwoń do nas:

+48 (32) 7818704

+48 667 937 572

 

Od poniedziałku do piątku

8:00 - 18:00