Katowice, ul. Stara Kłodnicka 43

Przychodnia Mark-Med w Katowicach - rejestracja pod nr telefonu 667 937 572

pn.-pt.: 8:00-18:00

Przychodnia Mark-Med w Katowicach
Przychodnia Mark-Med w Katowicach

Rejestracja: 667 937 572

Przychodnia Mark-Med 

w Katowicach

Przychodnia Mark Med w Katowicach. Szukasz kompleksowej opieki dla całej rodziny? Zaufaj specjalistom z naszej przychodni!

Szanowni Państwo,

informujemy, że przychodnia MARK-MED w Katowicach będzie uczestniczyć w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19.

 

W związku z powyższym rozpoczynamy rejestrację pacjentów na szczepienia przeciwko COVID-19. Zapisy prowadzone są zarówno dla pacjentów naszej przychodni, jak i dla każdej osoby niekoniecznie zadeklarowanej w naszej placówce. Każdy będzie mógł wybrać przychodnię MARK-MED w Katowicach jako miejsce do wykonania szczepienia. Zarówno szczepionka, jak i wizyta kwalifikacyjna są bezpłatne dla każdego pacjenta. Proces szczepień pacjentów będzie prowadzony zgodnie z kolejnością szczepień ogłoszoną przez Rząd.

 

Ważne! Zgłoszenie chęci szczepienia nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się na konkretny termin szczepienia będzie można dopiero w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Twojej grupy wiekowej i zostanie dla Ciebie wystawione e-skierowanie.

 

Szczepionka przyjmowana domięśniowo to szansa na uodpornienie organizmu przed zakażeniem wywołanym wirusem SARS-CoV-2, a także zapewnienie zbiorowej odporności, która ochroni przed zachorowaniem osoby, które z różnych względów nie mogą poddać się szczepieniu. Schemat szczepienia obejmuje podanie 2 dawek w odstępie 3-4 tygodni w zależności od rodzaju szczepionki. Pełna ochrona pojawia się u pacjenta po 7 dniach od podania ostatniej dawki szczepionki. W celu zapewnienia skuteczności szczepionki, konieczne jest przyjęcie dwóch dawek.

 

Kwalifikacji do szczepień przeciwko COVID-19 dokonuje lekarz POZ na podstawie zapoznania się z informacjami zawartymi w wypełnionym przed wizytą przez pacjenta kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego, przeprowadzenia szczegółowego wywiadu oraz przeprowadzonego badania. Przebieg wizyty zostanie udokumentowany w ankiecie i dokumentacji medycznej.

 

Ważne!

 • Przebycie COVID-19 nie jest przeciwwskazaniem do szczepień przeciw COVID-19;

 • Kwalifikacja do szczepienia przeciw COVID-19 nie wymaga wcześniejszej oceny poziomu przeciwciał przeciw SARS-CoV-2. Dodatni wynik poziomu przeciwciał nie stanowi przeciwwskazania do szczepień przeciw COVID-19;

 • Nie zaleca się szczepienia w trakcie leczenie immunosupresyjnego, z uwagi na to, że nie prowadzono badań klinicznych w tej grupie pacjentów;

 


KTO I KIEDY MOŻE ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA SZCZEPIENIE PRZECIW COVID-19?

 

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

 • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat;
 • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat;

 

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. Od 15 stycznia chęć wykonania szczepienia mogą zgłosić wszystkie osoby w wieku 18-69 lat.

 

W JAKI SPOSÓB MOGĘ ZGŁOSIĆ/ZAPISAĆ SIĘ NA SZCZEPIENIE?

 
 1. Wejdź na stronę gov.pl/szczepimysie

 2. Wypełnij prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).

 3. Na adres mailowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.

 4. Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link - Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.

 5. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mailową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie. Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin szczepienia w wybranej placówce medycznej.

 

W JAKI SPOSÓB MOGĘ ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA SZCZEPIENIE PRZECIW COVID-19?

 

Jeżeli wcześniej zostało złożone zgłoszenie do szczepienia na stronie gov.pl/szczepimysie, a w tym momencie ruszyły szczepienia z Twojej grupy, to na adres mailowy powinna przyjść wiadomość z informacją o wystawieniu e-skierowania. Dopiero po uzyskaniu e-skierowania można zarezerwować termin szczepienia. Zarejestrować można się: 

 1. W punkcie szczepień w wybranej placówce medycznej, która wykonuje szczepienia przeciw COVID-19;
 2. Przez telefon – dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989 Konsultant pomoże znaleźć Ci dogodny termin oraz miejsce najbliższe Twojego zamieszkania. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Przez telefon możemy zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.
 3. Online poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl Aby skorzystać z e-Rejestracji, musisz mieć Profil Zaufany. System zaproponuje Ci 5 dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli przebywasz gdzieś indziej, będziesz mógł samodzielnie wyszukać punkt szczepień przez wyszukiwarkę.

 

CZY SZCZEPIONKA JEST OBOWIĄZKOWA?

 

Szczepienia są całkowicie dobrowolne. Zachęcamy wszystkich do szczepień przeciw COVID-19. Im więcej osób się zaszczepi, tym ochrona przed koronawirusem będzie skuteczniejsza.

 

W JAKI SPOSÓB BĘDZIE PRZEBIEGAŁ PROCES SZCZEPIENIA POLAKÓW?

 

Szczepienia zgodnie z Narodowym Programem Szczepień odbywają się według następujących etapów:

 • ETAP 0: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych, rodzice wcześniaków, lekarze emeryci mający prawo wykonywania zawodu, którzy mają wystawione e-skierowanie w Internetowym Koncie Pacjenta;

 • ETAP 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;

 • ETAP 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;

 • ETAP 3: szczepieni będą przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

 

JAKIE SĄ DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19?

 

W badaniach klinicznych zaobserwowano występowanie typowych dla szczepionek działań niepożądanych, takich jak:

 • łagodny do umiarkowanego ból w miejscu podania szczepionki (>80%);
 • zmęczenie (> 60%);
 • ból głowy (>50%);
 • bóle mięśni i dreszcze (>30%);
 • bóle stawów (>20%);
 • gorączka (>10%);
 • mdłości, złe samopoczucie i powiększenie węzłów chłonnych (niezbyt często (≥1/1 000 do <1/100).

 

Większość skutków ubocznych jest łagodna i nie powinna trwać dłużej niż tydzień. Poważne niepożądane odczyny poszczepienne występowały rzadko. Bezpieczeństwo szczepionki na COVID-19 było badane do 2. miesiąca po podaniu drugiej dawki - jednak obserwacje dotyczące działań niepożądanych są kontynuowane, tak jak w przypadku każdego innego preparatu leczniczego.

Szczepienia przeciwko COVID-19 w przychodni MARK-MED w Katowicach

Umów się na wizytę u lekarza medycyny podróży - przychodnia Mark-Med w Katowicach
Przychodnia Mark Med w Katowicach prowadzi swój profil również na twitterze
Przychodnia Mark Med w Katowicach na facebooku publikujemy najświeższe informacje dotyczące zdrowia!

Reumatologia

KONTAKT

GODZINY OTWARCIA

Pomoc medyczna dla obywateli Ukrainy

Aktualności

Usługi

Nasi lekarze

Strona główna

O nas

MENU

Medycyna szkolna

Medycyna podróży

Geriatria

Diabetologia

Kardiologia

Podstawowa Opieka Zdrowotna

Pediatria i Neonatologia

Nasz adres:

ul. Stara Kłodnicka 43

40-703 Katowice (woj.śląskie)

 

Napisz do nas:

mark-med@mark-med.pl

NASZE USŁUGI

Zadzwoń do nas:

+48 (32) 7818704

+48 667 937 572

 

Od poniedziałku do piątku

8:00 - 18:00