Szukasz kompleksowej opieki dla całej rodziny? Zaufaj specjalistom z naszej przychodni!

Jeżeli szukasz dobrego lekarza pediatry w Katowicach to dobrze trafiłeś! Przychodnia MARK-MED w Katowicach oferuje najlepszą opiekę medyczną dla najmłodszych pacjentów.

 

W okresie rozwoju organizm człowieka różni się od organizmu dojrzałego, nie tylko rozmiarami, lecz również przebiegiem wszystkich procesów życiowych. Różnice te są tym większe, im młodsze jest dziecko. Tempo zmian w organizmie dziecka jest największe w pierwszym roku życia, a następnie około 6 roku życia i w okresie pokwitania. Okresy te wiążą się z większą częstością zachorowań i burzliwym przebiegiem chorób. Do pośrednich zadań pediatry należy kształtowanie świadomości medycznej młodych pacjentów oraz ich rodziców.

 

Nad zdrowiem najmłodszych pacjentów naszej przychodni czuwają  dr n.med. Zofia Walencka - specjalista pediatrii i neonatologii oraz

lek. Martyna Szymkowiak - specjalista neonatologii.Usługi w z zakresu pediatrii i neonatologii realizowane są w ramach poradni podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) i obejmują:

  • porady udzielane przez wykwalifikowanych lekarzy pediatrów i neonatologów;

  • szczepienia obowiązkowe i zalecane;

  • w razie konieczności istnieje możliwość wykonania badań dodatkowych.

 

KIM JEST LEKARZ NEONATOLOG?

 

Neonatolog zajmuje się wszystkimi zagadnieniami związanymi z badaniem zarówno zdrowych, jak i chorych noworodków oraz diagnozowaniem i leczeniem chorób w okresie prenatalnym i po urodzeniu.

 

Neonatolog prowadzi również noworodki wymagające intensywnej terapii, w tym wcześniaki. Specjalizacja z neonatologii wymaga głębokiej wiedzy z zakresu ginekologii i położnictwa, chorób wewnętrznych, genetyki medycznej oraz medycyny ratunkowej. Ustrój noworodka różni się anatomicznie i fizjologicznie od ciała człowieka dorosłego, stąd potrzeba wyodrębnienia grupy specjalistów zajmującymi się tylko tą grupą małych dzieci.

 

 

KIM JEST LEKARZ PEDIATRA?

Pediatra to lekarz specjalista zajmujący się dziećmi i młodzieżą w okresie rozwojowym. Pediatra czuwa nad ich prawidłowym dojrzewaniem a także rozpoznaje i leczy choroby występujące w okresie dziecięcym.

 

 

Zarówno porady jak i badania diagnostyczne są realizowane w ramach umowy z NFZ oraz odpłatnie.

Rejestrować można się osobiście pod adresem Przychodnia MARK-MED ul. Stara Kłodnicka 43 bądź telefonicznie pod jednym z numerów telefonu +32 78 18 704 lub  +48 667 937 572.

 

 


 

NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

 

 

Dlaczego wykonywanie badań profilaktycznych jest takie ważne?
Nasze usługi > PEDIATRIA I NEONATOLOGIA
09 października 2016

Poniedziałek - piątek

8:00 - 18:00

 

NASZE USŁUGI

 

ul. Stara Kłodnicka 43

40-703 Katowice (woj.śląskie)

 

Zadzwoń do nas:

+48 (32) 7818704

+48 667937572

 

Napisz do nas:

markmed@inetia.pl

 

Pediatria i Neonatologia

Podstawowa Opieka Zdrowotna

NOWOŚĆ! Endokrynologia

Kardiologia

Diabetologia

Geriatria

Medycyna podróży

Medycyna pracy

Medycyna szkolna

Gabinet zabiegowy, pracownia USG

MENU

O nas

Strona główna

Nasi lekarze

Usługi

Aktualności

GODZINY OTWARCIA

KONTAKT

Jesteśmy na Facebooku! Znajdź nas i bądź na bieżąco.
Znajdź nas na twiterze

Reumatologia