Szukasz kompleksowej opieki dla całej rodziny? Zaufaj specjalistom z naszej przychodni!

Oman to państwo leżące na Bliskim Wschodzie sąsiadujące z Jemenem, Arabia Saudyjską oraz Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Jego pełna nazwa to Sułtanat Omanu ze sprawującym tam władzę absolutną Sułtanem Qaboos’em. Warto wiedzieć, że Oman to kierunek wyjątkowo bezpieczny i otwarty na rodziny podróżujące z dziećmi.

 

 

SZCZEPIENIA I ZDROWIE

Na konsultację z lekarzem medycyny podróży warto umówić się 4-6 tygodni przed planowaną podróżą tak, aby mieć czas na przyjęcie wszystkich niezbędnych szczepionek w celu uzyskania wymaganego efektu ochronnego. Nawet jeśli do wyjazdu pozostało mniej niż 4 tygodnie, należy skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania informacji na temat możliwości wykonania szczepień, wyboru leków do apteczki, itp. 

 

Szczepienia rutynowe:
Zgodnie z PSO 2016 zalecane niezależnie od podróży wszystkim nieuodpornionym dorosłym lub ze wskazań indywidualnych m.in. przeciwko WZW B, grypie, odrze/śwince/różyczce (MMR), menigokokom, ospie wietrznej, pneumokokom. Konsultacja przed podróżą powinna stanowić okazję do uzupełnienia brakujących szczepień rutynowych. 

 

Szczepienia przypominające:
Zgodnie z PSO 2016 przeciwko tężcowi, błonicy, krztuścowi – zalecane u dorosłych niezależnie od planowanych podróży zagranicznych. Szczepienia przypominające przeciwko poliomyelitis.

 

Szczepienia zalecane:

- WZW A;

- dur brzuszny;

 

 

WYMAGANE DODATKOWE ZAŚWIADCZENIA. Zaświadczenie szczepienia przeciwko żółtej gorączce wymagane jest od osób przybywających z krajów, gdzie choroba ta występuje powszechnie.

 

 

 

KLIMAT OMANU.

Oman leży w strefie klimatu zwrotnikowego suchego i pomimo obecności wód Oceanu Indyjskiego prawie cały kraj posiada cechą kontynentalną. Cechą charakterystyczną aury Omanu są skrajności termiczne, niska wilgotność szczególnie we wnętrzu kraju i niskie opady.

 

 

OBYCZAJE I ŚWIĘTA.

Ze względu na muzułmańskie normy religijne i obyczajowe zaleca się przestrzeganie odpowiednich form ubioru w miejscach publicznych. Dotyczy to zwłaszcza kobiet (nie należy pokazywać się w strojach z odkrytymi ramionami, w szortach, w zbyt krótkiej sukience czy spódnicy ani z dużym dekoltem). Nie należy także wchodzić do meczetów bez przewodnik. W okresie dorocznego miesięcznego postu (ramadanu) od wschodu do zachodu słońca w miejscach publicznych należy powstrzymać się od spożywania jedzenia, picia napojów i palenia tytoniu. 

 

 

 

Niebezpieczny udar cieplny. Jakie są objawy udaru cieplnego?
Kierunek podróży > OMAN
06 grudnia 2016

Poniedziałek - piątek

8:00 - 18:00

 

NASZE USŁUGI

 

ul. Stara Kłodnicka 43

40-703 Katowice (woj.śląskie)

 

Zadzwoń do nas:

+48 (32) 7818704

+48 667937572

 

Napisz do nas:

markmed@inetia.pl

 

Pediatria i Neonatologia

Podstawowa Opieka Zdrowotna

NOWOŚĆ! Endokrynologia

Kardiologia

Diabetologia

Geriatria

Medycyna podróży

Medycyna pracy

Medycyna szkolna

Gabinet zabiegowy, pracownia USG

MENU

O nas

Strona główna

Nasi lekarze

Usługi

Aktualności

GODZINY OTWARCIA

KONTAKT

Jesteśmy na Facebooku! Znajdź nas i bądź na bieżąco.
Znajdź nas na twiterze

Reumatologia