Szukasz kompleksowej opieki dla całej rodziny? Zaufaj specjalistom z naszej przychodni!

W dniach 24-30 kwietnia 2017 r. po raz kolejny obchodzony będzie Europejski Tydzień Szczepień. W tym roku przebiega on pod hasłem „Vaccines work - Szczepionki działają”. Jest to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), a w Polsce akcję patronatem objął Główny Inspektorat Sanitarny. Tydzień ten to kampania zachęcająca do bliższego zapoznania się z tematyką szczepień i podnosząca zaufanie publiczne w społeczeństwie, zwłaszcza w grupach osób kwestionujących konieczność i bezpieczeństwo szczepień.

 

Głównym celem akcji jest zwiększenie liczby osób zaszczepionych poprzez podniesienie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej wrażliwych i podatnych grup osób. W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia zwraca szczególną uwagą na potrzeby i korzyści wynikające ze szczepień na każdym etapie życia.

 

Korzystając z okazji jaką stanowi przekazanie Państwu informacji o powyższym zamierzeniu, zachęcamy do regularnego odwiedzania strony poświęconej szczepieniom: http://www.szczepienia.gis.gov.pl. Znajdą tam Państwo materiały przybliżające praktyczne i organizacyjne aspekty realizacji Programu Szczepień Ochronnych w Polsce, opracowane przez ekspertów w dziedzinie wakcynologii, działających pod auspicjami Głównego Inspektora Sanitarnego w Warszawie.

 

 

Wakcynologia - to dziedzina medycyny zajmująca się szczepieniami ochronnymi,  zarówno w fazie badań naukowych nad opracowaniem nowych szczepionek, jak i ich późniejszym stosowaniem. Jest nową gałęzią medycyny, która wyodrębniła się zchorób zakaźnych. Polskie Towarzystwo Wakcynologii zostało powołane w 2001 roku.

 

 

Szczepionka inaktywowana - (szczepionka zabita) to szczepionka zawierająca zabite -poprzez zastosowanie temperatury, promieniowania lub związków chemicznych - drobnoustroje lub ich fragmenty.

 

 

 

Oryginalna grafika: http://www.nfid.org/vaccine-science 

 

 

 

 

 

Niebezpieczny udar cieplny. Jakie są objawy udaru cieplnego?
24-30 kwietnia 2017 / Europejski tydzień szczepień - szczepionki działają!
26 kwietnia 2017

Poniedziałek - piątek

8:00 - 18:00

 

NASZE USŁUGI

 

ul. Stara Kłodnicka 43

40-703 Katowice (woj.śląskie)

 

Zadzwoń do nas:

+48 (32) 7818704

+48 667937572

 

Napisz do nas:

markmed@inetia.pl

 

Pediatria i Neonatologia

Podstawowa Opieka Zdrowotna

Kardiologia

Diabetologia

Geriatria

Medycyna podróży

Medycyna pracy

Medycyna szkolna

Gabinet zabiegowy, pracownia USG

MENU

O nas

Strona główna

Kadra

Usługi

Aktualności

GODZINY OTWARCIA

KONTAKT

Jesteśmy na Facebooku! Znajdź nas i bądź na bieżąco.
Znajdź nas na twiterze

Reumatologia