26 kwietnia 2017
24-30 kwietnia 2017 / Europejski tydzień szczepień - szczepionki działają!

W dniach 24-30 kwietnia 2017 r. po raz kolejny obchodzony będzie Europejski Tydzień Szczepień. W tym roku przebiega on pod hasłem „Vaccines work - Szczepionki działają”. Jest to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), a w Polsce akcję patronatem objął Główny Inspektorat Sanitarny. Tydzień ten to kampania zachęcająca do bliższego zapoznania się z tematyką szczepień i podnosząca zaufanie publiczne w społeczeństwie, zwłaszcza w grupach osób kwestionujących konieczność i bezpieczeństwo szczepień.

 

Głównym celem akcji jest zwiększenie liczby osób zaszczepionych poprzez podniesienie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej wrażliwych i podatnych grup osób. W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia zwraca szczególną uwagą na potrzeby i korzyści wynikające ze szczepień na każdym etapie życia.

 

Korzystając z okazji jaką stanowi przekazanie Państwu informacji o powyższym zamierzeniu, zachęcamy do regularnego odwiedzania strony poświęconej szczepieniom: http://www.szczepienia.gis.gov.pl. Znajdą tam Państwo materiały przybliżające praktyczne i organizacyjne aspekty realizacji Programu Szczepień Ochronnych w Polsce, opracowane przez ekspertów w dziedzinie wakcynologii, działających pod auspicjami Głównego Inspektora Sanitarnego w Warszawie.

 

 

Wakcynologia - to dziedzina medycyny zajmująca się szczepieniami ochronnymi,  zarówno w fazie badań naukowych nad opracowaniem nowych szczepionek, jak i ich późniejszym stosowaniem. Jest nową gałęzią medycyny, która wyodrębniła się zchorób zakaźnych. Polskie Towarzystwo Wakcynologii zostało powołane w 2001 roku.

 

 

Szczepionka inaktywowana - (szczepionka zabita) to szczepionka zawierająca zabite -poprzez zastosowanie temperatury, promieniowania lub związków chemicznych - drobnoustroje lub ich fragmenty.

 

 

 

Oryginalna grafika: http://www.nfid.org/vaccine-science 

 

 

 

 

 

Katowice, ul. Stara Kłodnicka 43

Przychodnia Mark-Med w Katowicach - rejestracja pod nr telefonu 667 937 572

pn.-pt.: 8:00-18:00

Przychodnia Mark-Med w Katowicach
Przychodnia Mark-Med w Katowicach

Rejestracja: 667 937 572

Przychodnia Mark-Med 

w Katowicach

Przychodnia Mark Med w Katowicach. Szukasz kompleksowej opieki dla całej rodziny? Zaufaj specjalistom z naszej przychodni!
Umów się na wizytę u lekarza medycyny podróży - przychodnia Mark-Med w Katowicach
Przychodnia Mark Med w Katowicach prowadzi swój profil również na twitterze
Przychodnia Mark Med w Katowicach na facebooku publikujemy najświeższe informacje dotyczące zdrowia!

Reumatologia

KONTAKT

GODZINY OTWARCIA

Pomoc medyczna dla obywateli Ukrainy

Aktualności

Usługi

Nasi lekarze

Strona główna

O nas

MENU

Medycyna szkolna

Medycyna podróży

Geriatria

Diabetologia

Kardiologia

Podstawowa Opieka Zdrowotna

Pediatria i Neonatologia

Nasz adres:

ul. Stara Kłodnicka 43

40-703 Katowice (woj.śląskie)

 

Napisz do nas:

mark-med@mark-med.pl

NASZE USŁUGI

Zadzwoń do nas:

+48 (32) 7818704

+48 667 937 572

 

Od poniedziałku do piątku

8:00 - 18:00