Szukasz kompleksowej opieki dla całej rodziny? Zaufaj specjalistom z naszej przychodni!

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Na całym świecie prawie 37 mln ludzi jest zakażonych wirusem HIV. W Europie w ostatnich 10 latach tempo, w jakim rejestrowane są rocznie nowe przypadki infekcji tym patogenem zwiększyło się o połowę. To epidemia, o której wciąż ciężko rozmawiać, a chorzy cały czas spotykają się z niezrozumieniem, brakiem tolerancji i strachem. Choć naukowcom i lekarzom udało się poznać sposoby zakażenia, możliwe konsekwencje i podatność na leczenie, HIV i AIDS pozostają jednymi z głównych globalnych problemów zdrowotnych.

 

 

Wielu młodych ludzi sądzi, że w grupie ryzyka znajdują się głównie narkomani lub osoby pozwalające sobie na ryzykowne zachowania seksualne. Niestety nie zawsze tak bywa, choć różne czynniki z pewnością zwiększają szanse na to, by się zarazić.

Warto zauważyć, że 80 proc. ze 160 tys. nowych przypadków HIV na świecie dotyczy Europy Wschodniej. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że sytuacja jest na tyle niepokojąca, że można już mówić o epidemii.

 

Szacuje się, że w Polsce jest już około 37 tys. nosicieli wirusa HIV - na świecie, według UNAIDS - żyje w sumie około 37 milionów zakażonych. Co druga osoba nie zdaje zdaje sobie z tego sprawy (niektóre dane wskazują, że nawet 70 proc. zakażonych Polaków może o tym nie wiedzieć).

 

 

Podejrzewasz u siebie gruźlicę? Skontaktuj się z lekarzem pierwszego kontaktu w naszej przychodni w Katowicach.
Światowy dzień walki z AIDS
01 grudnia 2017

Poniedziałek - piątek

8:00 - 18:00

 

NASZE USŁUGI

 

ul. Stara Kłodnicka 43

40-703 Katowice (woj.śląskie)

 

Zadzwoń do nas:

+48 (32) 7818704

+48 667937572

 

Napisz do nas:

markmed@inetia.pl

 

Pediatria i Neonatologia

Podstawowa Opieka Zdrowotna

Kardiologia

Diabetologia

Geriatria

Medycyna podróży

Medycyna pracy

Medycyna szkolna

Gabinet zabiegowy, pracownia USG

MENU

O nas

Strona główna

Kadra

Usługi

Aktualności

GODZINY OTWARCIA

KONTAKT

Jesteśmy na Facebooku! Znajdź nas i bądź na bieżąco.
Znajdź nas na twiterze

Reumatologia